Umiestňovanie mandál podľa feng shui

Inštaláciu symbolov v priestore feng shui vníma veľmi citlivo. Tento proces vieme prirovnať k liečeniu tela akupunktúrou. Keď akupunktúrna ihla zasiahne správny bod na tele, zablokovaná energia v tele začne prúdiť.  Rovnako keď v priestore umiestnime správny symbol na správne miesto –  ovplyvníme energiu v priestore. Mandala je veľmi silný harmonizačný symbol. Ak hľadáme miesto, kam ju dať tak, aby nám čo najviac poslúžila, je vhodné sa zamyslieť, ktorú z oblastí života by sme radi čo najviac podporili. Táto tabuľka je veľmi zjednodušená, ale určite dobre poslúži ako vodítko.
 
Kariéra – sever
Vzťahy – juhozápad
Zdravie, rodina – východ
Bohatstvo – juhovýchod
Zdravie – stred priestoru
Nápomocní priatelia – severozápad
Deti – západ
Sebapoznanie – severovýchod
Sláva – juh
 
Ako vieme s týmito energiami pracovať?
Keď sa cítime trochu stratene, a nevieme, čo je naše poslanie, alebo máme túžbu venovať sa niečomu ale stále sa nevieme odhodlať, alebo nájsť si čas, či miesto či čokoľvek, podporme si oblasť sebapoznania  – lebo spoznanie svojho potenciálu a svojej cesty naštartuje všetky ostatné oblasti nášho života. Ak pociťujeme málo podpory od okolia alebo máme veľkú túžbu cestovať – stimulujme si oblasť nápomocných priateľov a podobne.  Slávu stimulujme, ak máme pocit, že množstvo energie ktorú vkladáme do niečoho v porovnaní  s tým, koľko sa nám vracia je žalostne málo.
Nezabúdajme však, čo je najdôležitejšie pri osadení mandaly – to je dobrý pocit, že mandala tam je na svojom „správnom“ mieste. Pokiaľ tento pocit nemáme, radšej skúšajme ďalej a hľadajme. Je to takisto tvorivý proces ako jej maľovanie.
Adelka Píšová, feng shui konzultantka a maliarka, ktorá spoluvytvárala tento článok, Vám želá veľa radosti z objavovania (adela.pisova@cassis.sk , 0911168188 )
umiestnenie mandál podla feng shui
umiestnenie mandál podla feng shui
umiestnenie mandál podla feng shui
umiestnenie mandál podla feng shui
umiestnenie mandál podla feng shui